AKTUALNOŚCI arrow O SZKOLE  
18.08.2017.
MENU WITRYNY
Subskrybcja

Wypełnij poniższy formularz jeśli chcesz otrzymywać
e-maile z informacjami o zmianach na stronie witrynie.


 

Dziś16
Wczoraj33
O szkole

Początkowo szkoły w Nieklończycy nie było, troje dzieci z tej wsi chodziło w roku 1946 do szkoły w Uniemyślu.

Szkoła 1947-48r.
Szkoła w 1947/48 r.

Szkoła w Niekłończycy powstała w roku 1947 i liczyła 18 uczniów. Pracowała z nimi nauczycielka Irena Szymańska, która niebawem zrezygnowała ze względu na warunki bytowe: brak światła, brak połączenia ze Szczecinem (do miasta chodzono pieszo). Uczniowie przeniesieni zostali do sąsiedniej placówki. Szkoła przestała funkcjonować.

Od roku szkolnego 1962/63 najdłużej pełniącym funkcję kierownika szkoły od jej powstania  był p. Zenon Janiga. Za jego kadencji szkoła stała się szkołą 8-klasową oraz otrzymała nowy budynek szkolny.

Przejście do nowego budynku nastąpiło 1 kwietnia 1967 r. Warunki pracy w poprzednim budynku szkolnym były nad wyraz trudne ze względu na ciasnotę pomieszczeń i brak odpowiedniego wyposażenia w pomoce naukowe. Budynek obejmował zasadniczo dwie izby lekcyjne. Naukę prowadzono w izbach wynajętych początkowo u gospodarzy p. Cielocha, p. Kozuba a następnie u p. Czyraka i p. Marcińskiej. Nie można było uruchomić klaso-pracowni, kancelarii, gabinetu pomocy naukowych, biblioteki, pokoju nauczycielskiego oraz sali gimnastycznej. Sale były nie do ogrzania, pomoce naukowe przechowywane na strychu, gdzie często zasypywał je śnieg i moczył deszcz.

Szkoła dziś
Szkoła dziś

Nowy budynek posiada parter i dwie kondygnacje. Parter obejmuje 3 sale lekcyjne, salę gimnastyczną, szatnie, umywalnię i bibliotekę. Na I piętrze mieszczą się 4 sale lekcyjne, kancelaria kierownika szkoły, pokój nauczycielski. Na II piętrze znajduje się magazyn pomocy naukowych i mieszkanie kierownika szkoły. W szkole są klaso-pracownie: języka polskiego, biologii, fizyki z chemią i matematyki. Budynek posiada centralne ogrzewanie. Placówka posiada znormalizowane boisko, jest ogrodzona i posiada zaplecze gospodarcze. Jedynym poważnym mankamentem jest brak pomieszczenia na salę zajęć praktycznych dla chłopców, które pominięto w trakcie projektowania budynku.

 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk